توصيه نامه
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 8
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 2899
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

وكيل طلاق توافقي

وكيل براي طلاق توافقي در تهران وكيل

وكيل طلاق توافقي متخصص امكان اين را دارد كه پروسه طلاق توافقي را در مدت سه الي پنج روز به سرانجام برساند. در حالي كه اگر وكيل طلاق توافقي متخصص نباشد اين پروسه تا سه ماه امكان رسيدن به راي را نخواهد داشت.

z6_xr2.png

شايد در نگاه اول گرفتن وكيل طلاق توافقي دربر دارنده هزينه باشد ولي همين كه فقط يك مورد جلسات مشاوره بهزيستي كه 45 روز مي باشد توسط وكيل طلاق توالفقي متخصص حذف مي گردد خودش نشانگر اهميت و ضرورت استفاده از وكيل طلاق توافقي مي باشد. مورد بعدي بحث جلسات دادگاه مي باشد كه در صورت عدم وجود وكيل طلاق توافقي زوجين نياز به مراجعه چندين و چندباره به دادگاه را در شرايط كرونايي موجود دارند كه مسلما با وجود وكيل طلاق توافقي به هيچ عنوان نياز به حضور زوجين در هيچ كدام از مراحل دادگاه نيست و فقط يك بار جهت انجام آزمايش بارداري زوجه با هماهنگي وكيل طلاق توافقي خويش در آزمايشگاه حاضر مي گردد.

 

مشكلات طلاق توافقي

وكيل به شخصي گفته مي شود كه در طلاق توافقي تخصص دارد و طلاق توافقي عبارت است از طلاقي كه در آن زوج و زوجه در ارتباط با تمامي حقوق و تكاليف يكديگر به توافق جامع و واحدي خواهند رسيد كه به اختصار در رابطه با هر يك از اين حقوق و تكاليف در ذيل بحث خواهيم كرد.


معمولا پس از صدور حكم طلاق توافقي، شوهر هيچ اجباري براي آمدن به محضر ندارد و چون اين طلاق با توافق طرفين صورت مي‌گيرد، به لحاظ قانوني رفتن به محضر هم بايد با توافق طرفين باشد و نمي‌شود توافق طرفين را با الزام همراه كرد، بنابراين براي حل اين مشكل شايد بهترين راهكار اين باشد كه طرفين الزام رفتن به محضر را نيز جزيي از تعهدات خود در دادخواست ذكر كنند تا در نهايت در حكم دادگاه منعكس شود. در اين صورت مي‌توان الزام شوهر را به آنچه خود تعهد داده است، از دادگاه درخواست كرد.

مزيت طلاق توافقي توسط وكيل

از مزاياي كمك گرفتن از وكيل طلاق توافقي مي توان به موارد زير اشاره كرد:


ظرف مدت سه تا هفت روز كاري انجام خواهد شد.

 • نيازي به حضور زن و مرد در دادگاه نمي باشد.
 • توافقات زن و مرد توسط وكيل صورت جلسه و مطابق آن حكم صادر ميشود.
 • اجراي صيغه طلاق هم بدون حضور زن و مرد و توسط وكيل ميباشد.
 • نيازي به حضور زن و مرد در جلسات مشاوره نميباشد و وكيل به جاي آنها در جلسات مشاوره شركت خواهد كرد.

 

مهريه

در طلاق توافقي زوجين اجازه دارند به هر نحو ممكن تصميم گيري كنند و حتي زوجه قادر است در ازاي تحقق شروط مد نظر خود از دريافت مهريه صرف نظر كند

نفقه

نقه يك نوع حقوق مالي متعلق به زوجه است كه متناسب با شوونات اجتماعي و خانوادگي او تعيين ميگردد و زوج هم ملزم به پرداخت ان مي باشد مگر تنها به يك دليل و ان هم عدم تمكين زوجه مي باشد كه در قانون شرايط كلي ان تعيين گرديده است. حال مي توان گفت در طلاق توافقي زوجين مي توانند در نحوه ي پرداخت اين حقوق مالي به توافق برسند و حتي ميزان آن را از حد متكارف بكاهند و يا حتي افزايش دهند.

جهيزيه

جهيزيه عبارت است از اموالي كه زوجه در ابتدا جهت شروع زندگي مشترك به منزل زوج آورده و زوج نسبت به آن هيچ گونه حقي ندارد.در طلاق توافقي در رابطه با جهزيه زوجين در تصميم گيري مختار هستند و هر گونه تصميم از جانب ايشان پذيرفته و مسموع خواهد بود.

اجرت المثل

زوجه بر حسب كارهايي كه در امر خانه داري انجام ميدهد مستحق اجرت المثل خواهد بود مگر آن كه قصد تبرع داشته باشد كه اصل بر عدم آن است و در صورتي كه مرد قصد تبرع را از جانب زوجه ادعا نمايد بايد آن را به اثبات برساند.در طلاق توافقي معمولا زوجين در اين رابطه به توافق خواهند رسيد كه زوج مبلغي را به عنوان اجرت المثل به زوجه پرداخت نمايد.

حضانت فرزندان

مطابق با قانون حضانت فرزندان تا سن 7سالگي با مادر است و بعد از آن حضانت با پدر است.حال در طلاق توافقي زوجين ميتوانند با توجه به شرايط يكديگر بر خلاف مفاد قانون به توافق برسند.

نفقه فرزندان

مطابق با قانون ، پرداخت نفقه فرزندان ،در هر سني با پدر است و در صورت امتناع از پرداخت آن مجازات حبس در انتظار پدر خواهد بود.اما در طلاق توافقي زوجين مي توانند توافق كنند كه نفقه فرزندان بر عهده مادر قرار بگيرد.

 

چه زمان زن حق طلاق دارد؟

 • استنكاف شوهر از دادن نفقه
 • سو معاشرت يا رفتار زوج
 • ابتلا به بيماري صعب ‌العلاج
 • جنون مرد،هنگامي كه فسخ نكاح ممكن نيست
 • محكوميت مرد به حبس بيش از 5 سال
 • اعتياد مرد
 • ترك زندگي از سوي مرد

برگه دادخواست توسط وكيل طلاق توافقي

در برگه دادخواست صدور گواهي عدم امكان سازشوكيل طلاق توافقي )‌ مواردي كه بايد درج شود عبارتند از:

 • مشخصات طرفين: نام، نام‌خانوادگي،‌ نام پدر، شغل، محل اقامت خواهان و خوانده
 • مشخصات وكيل يا نماينده قانوني (در صورت وجود)
 • تعيين خواسته و بهاي آن: تقاضاي صدور گواهي عدم امكان سازش (طلاق توافقي)‌ دلايل و منظمات دادخواست: فتوكپي مصدق عقدنامه ازدواج

 

در طلاق توافقي در مورد چه چيزهايي بايد توافق شود

تمامي حقوق زن شامل مهريه. نفقه. اجرت المثل. حضانت فرزند. نحوه ملاقات با فرزند و نفقه فرزندان بايد به صورت دقيق توافق شود.

 

 • مدت زمان عده در طلاق توافقي

 در صورتيكه زن باكره نباشد مدت زمان عده سه ماه و ده روز است ولي در صورتيكه خانم باكره باشد ديگر زمان عده وجود نخواهد داشت.

 

 • آيا در طلاق توافقي امكان گرفتن مهريه است

در طلاق توافقي تمامي شرايط به توافق محضري طرفين بستگي خواهد داشت و در صورتيكه ميزان مهريه مشخص يا بذل شده باشد و حق رجوع به ما بذل اسقاط شده باشد ديگر وجه نميتواند بعد از طلاق مهريه ي خود را مطالبه نمايد.

 

 

دادخواست توسط وكيل طلاق توافقي

نمونه دوم دادخواست توسط وكيل طلاق توافقي

رياست محترم دادگاه هاي خانواده تهران

با سلام احتراما اينجانبان بر طبق كپي مصدق عقدنامه پيوست از مورخ در عقد نكاح دائم يكديگر مي باشيم كه به دليل عدم تفاهم اخلاقي تمايل به جدايي و طلاق داريم. لذا از محضر محترمتان صدور گواهي عدم امكان سازش (طلاق توافقي) مورد استدعاست.

نمونه اول دادخواست توسط وكيل طلاق توافقي

به شرح مندرج در سند ازدواج رسمي شماره ترتيب ………… دفتر ازدواج شماره…………..اينجانب ………. با …………..در تاريخ   ……….. ماه ………….به عقد دائم يكديگر در آمده ايم كه با وصف آنكه داراي فرزند مشترك نمي باشيم/مي باشيم بواسطه عدم تفاهمات اخلاقي وروحي منجر به اختلافات متعدد حاصله قادر به ادامه زندگي مشترك زناشوئي نمي باشيم لهذا بواسطه مذكور شده مصمم به طلاق بوده با تقديم دادخواست مذكور صدور گواهي مذكور جهت ارائه به دفترخانه طلاق واجراي صيغه طلاق را درخواست داريم.

شرايط و توافقات حاصله به اين شرح است: ?-زوجه تمامي مهريه خود/يا قسمتي از آنرا را شامل ……….. سكه بهار آزادي يا وجه نقد ومبلغ …………………….ريال را همزمان با اجرا ووقوع طلاق به زوج بذل نموده وزوج قبول بذل مي نمايد.?-جهيزيه در نزد زوجه بوده ووي ادعاي در اينخصوص ندارد.?-زوجه باردار نبوده و فاقد فرزند مشترك /يا داراي ……فرزند مشترك مي باشيم و شرايط حضانت و ملاقات به اين شرح است…………………………………………………….?-زوجه ادعاي در خصوص نفقه واجرت المثل ندارد/يا دارد و…………….مبلغ دريافت مي نمايد.

مشاوره حقوقي طلاق توافقي: طلاق ميتواند به درخواست زوج(مرد)، زوجه(زن) و يا با توافق زوجين  براي طلاق(طلاق توافقي)انجام پذيرد. در طلاق توافقي لازم است هردوي زن و شوهر در تمام موضوعات ومراحل رسيدگي توافق وحضور داشته باشند. البته در صورت اتخاذ وكيل طلاق توسط زوجين ، بدون حضور آن ها نيز روندكارانجام خواهد گرفت.

با توجه به زياد شدن مشكلاتي همچون طلاق و پيامد هاي منفي بعد از جدايي به ويژه براي فرزندان طلاق؛ زوجين بايد با مشاوره حقوقي طلاق توافقي آشنايي داشته باشند. بوسيله مشاوره حقوقي رايگان از بسياري از مسائل آگاه خواهيد شد.

مدارك لازم براي طلاق توافقي

مدارك لازم براي طلاق توافقي شامل كارت ملي، شناسنامه و عقدنامه است. براي دادخواست زوجين بايد براي ارائه مدارك ذكر شده به دفتر خدمات قضايي (در تهران) و يا واحد ثبت دادخواست (در شهرستان) مراجعه كنند. دادخواست مربوطه “صدور گواهي عدم امكان سازش (طلاق توافقي)” مي باشد.

 

 

وكيل طلاق توافقي به اين صورت است كه دادگاه صالح بر اساس آدرس محل سكونت زوجين تشكيل مي شود. با ارسال پيامكي حاوي شعبه و تاريخ مربوطه،به زن و شوهر؛ هردوي آن ها بايد باهم در زمان مقرر در شعبه حضور داشته و خواسته ي خود مبني بر طلاق توافقي را مطرح كنند. دراين جلسه دادگاه طرفين را به داوري ارجاع مي دهد.

داوري

داوري به اين صورت است كه در صورت امكان زوجين طبق اعلام دادگاه از بين بستگان و يا آشنايان مورد اعتمادشان داوراني را به دادگاه معرفي ميكنند. در غير اين صورت دادگاه خود مبادرت به انتخاب داور خواهد كرد.

علاوه بر اين دادگاه آن ها را به مركز مشاوره هم ارجاع ميدهد. در اين مراكز علت عدم توافق خود را مطرح ميكنند. اگر مشاوره در جهت ايجاد صلح و سازش باز هم موفقيت آميز نبود مشاور نظر كارشناسي خود را كتبا به دادگاه اعلام مي كند.

 

گواهي عدم امكان سازش

گواهي عدم امكان سازش پس از بررسي  نظركارشناسي مشاور و داور،توسط قاضي صادر مي شود. در همان جلسه زن و شوهر بايد حق تجديد نظرخواهي و فرجام خواهي را از خود ساقط كنند؛ كه با اين كار راي دادگاه قطعي شده و گواهي قطعيت در سه نسخه صادر ميشود. به هريك از طرفين يك نسخه داده مي شود.

مراجعه به دفاتر ثبت ازدواج و طلاق

مراجعه به دفاتر ثبت ازدواج و طلاق پس از صدور گواهي امكان عدم سازش انجام مي گيرد. در صورت باكره بودن زوجه، بايد در ضمن توافقات به اين امر اقرار كند. لازم است كه قبل از اجراي صيغه طلاق، گواهي سلامت بكارت خود را از پزشكي قانوني دريافت كند.

در صورت باكره نبودن با انجام آزمايش خون، گواهي عدم بارداري را دريافت مي كند. در اين مرحله زوجين مي توانند با اين گواهي و قطعيت گواهي عدم سازش به هر يك از دفاتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه كرده و صيغه طلاق در خصوص آن ها جاري خواهد شد. لازم به ذكر است كه گواهي امكان عدم سازش تنها سه ماه اعتبار دارد.

در ابتداي امر وكيل طلاق توافقي را شرح مي دهيم تا بعد به حضانت در اين نوع طلاق بپردازيم. طلاق توافقي به طلاقي گفته مي شود كه زن و شوهر زماني كه ادامه زندگي مشترك را ممكن ندانستند با تنظيم دادخواست و قراردادي مشترك به دادگاه از يكديگر بصورت توافقي جدا مي شوند. به موجب قرار مشترك طرفين تكليف مهريه، حضانت فرزند و …. مشخص مي شود و دادگاه با توجه به توافق طرفين اقدام به صدور حكم مي كند. در اين توافق و قرارداد اوليه طرفين ممكن است با وجود اينكه سن كودكان بيش از 7 سال باشد حضانت آن ها را به مادر بسپارند و البته در اكثر مواقع تامين نفقه كودكان به عهده پدر است كه متعهد به پرداخت نفقه فرزندان خود مي شود و بهتر آن است كه اين شرط نيز ذكر شود كه نفقه هرساله با توجه به تورم افزايش يابد. البته طرفين در اين توافق ضمن طلاق توافقي مي توانند شروط ديگري نيز قيد كنند مثل اينكه اگر مادر اقدام به ازدواج مجدد نمود فرزند يا فرزندان نزد او بمانند يا خير. لازم به ذكر است كه مادر علي رغم داشتن حضانت فرزند نمي تواند براي خروج او از كشور تصميم گيري نمايد و اين امر از مسائلي است كه در حيطه ولايت پدر مي باشد و مادر فقط با اخذ وكالت تنظيمي در دفترخانه از پدر امكان تصميم گيري در اين مورد را دارد.

يعني در صورتي كه تا مدت سه ماه پس از صدور اين گواهي اگر زوجين با مدارك مربوطه به دفترخانه مراجعه نكنند؛ اعتبار اين گواهي و تمام توافقات في مابين آن ها از بين خواهد رفت. در ضمن در مدت اعتبار گواهي عدم سازش، هيچ كدام از طرفين قادر نخواهد بود به تنهايي توافقات را از بين ببرد. تنها با توافق ثانويه طرفين امكان از بين بردن توافق اوليه وجود دارد. همچنين ميتوانيد جهت كليه امور مربوط به طلاق از وكيل پايه يك دادگستري كمك بگيريد.

طلاق داراي انواع مختلفي است طلاق ممكن است به صورت طلاق توافقي ميان زن و مرد اتفاق بيفتد در اين صورت طر بايد نسبت به امور مالي مربوط به ازدواج با يكديگر توافق نمايند

اين امور عبارتند از مهريه نفقه و اجرت المثل ايام زوجيت به عنوان مثال زوجه قبول مي نمايد در اثر ابراء مهريه يا بخشش كل مهريه يا قسمتي از آن وكالت در طلاق ين را از مرد دريافت نمايد و با گرفتن يك وكيل دادگستري از جانب شوهر عمليات طلاق توافقي را نهايي كنند بنابرا در طلاق توافقي طرفين نسبت به تمامي موارد مالي مربوط به ازدواج با يكديگر توافق مي نمايند برخي اين تصور نادرست را دارند كه اگر طلاق به صورت توافقي باشد ديگر مهريه به زن تعلق نخواهد گرفت اما بايد در نظر داشت كه مرد و زن ميتوانند نسبت به ميزان مهريه نوع آن با يكديگر توافق نمايند حتي ميتوانند مهريه را عوض كرده و به فت يا عنوان مثال با در ??ميليون تومان پول نقد كلمه اي كه عبارت است از ???سكه بهار آزادي را به مرد ببخشد بنابراين فت يا در طلاق توافقي ممكن است زن بر اساس توافقات صورت گرفته في مابين طرفين كل مهريه يا قسمتي از آن را در نمايند يا حتي به جاي مهريه مصرح در سند نكاحيه مال ديگري از جمله پول نقد يا هر چيز ديگري را به مالكيت خود درآورد و اين يك امر كاملا توافقي في مابين طرفين است همچنين ممكن است مرد و زن توافق نمايند زن تمامي مهريه خود را ببخشد و هيچ مالي به او تعلق نگيرد در واقع در مقابل گرفتن وكالت در طلاق از جانب مرد مرحله خود را نيز به با ند ايشان بذل نمايد در اين صورت مرد هيچ گونه تعهدي نسبت به پرداخت مهريه نخواهد داشت در نتيجه زن ميتوا فت يا گرفتن يك وكيل دادگستري از جانب مرد مراحل مربوط به طلاق توافقي را پيش برده و در نهايت حكم طلاق را در نمايد بايد بدانيم كه طرفين مي توانند مال ديگري به جز آنچه كه در سند نكاحيه ذكر شده عنوان مهريه در زمان طلاق توافقي تعيين و رد و بدل نمايند و اين تصور صحيح نيست كه زن تحت هيچ شرايطي در طلاق توافقي هيچ پولي دريافت نمي كند و مستحق مهريه نخواهد بود براي انجام مراحل طلاق توافقي نيز علاوه بر مراجعه به قسمت هاي مختلف سايت گروه وكلاي مهرآيين مي توانيد با شماره تلفن هاي اين گروه تماس حاصل كرده و با وكلا و مشاوران گروه به صورت رايگان صحبت كرده و سوالات خود را از ايشان بپرسيد وكلاي گروه وكلاي مهرآيين شما را در مسير گرفتن طلاق شما.

 

منبع:

https://www.tehran-atorney.com/%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%B7%D9%84%D8%A7%D9%82-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%DB%8C

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱ آذر ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۵۷:۳۰ ] [ صمن ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By pmcblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب